Mój Wrocław

tu się urodziłam i tak to widzę. wycinki. próby ukazania niesamowitego miasta. ulotne chwile.

Wpisy

 • piątek, 09 listopada 2007
  • Wyścigi konne

   Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach obchodził w tym roku 100-lecie istnienia. Jego budowę rozpoczęto w 1905 roku, na podstawie projektu R. Jurgensa z Hamburga, po 2 latach nastąpiło uroczyste otwarcie. Ale wyścigi we Wrocławiu odbywały się już wcześniej. Konie biegały od 1833 roku na torze zlokalizowanym na terenie obecnego ZOO oraz Hali Ludowej.

   W Polsce mamy 3 tory wyścigowe, Wrocław, Sopot, Warszawa, bardzo mało. W dodatku ten warszawski od lat popada w ruinę, bo nikt nie ma dobrego pomysłu. Takie rzeczy to tylko w Polsce... Nie wiem jak to jest, że u nas wyścigi ledwo zipią a w Anglii odwiedza je Królowa w kapeluszu i przynoszą miliony. To jasne, że nie mamy takiej tradycji jak oni. Cóż, moja rada taka, żeby sobie podpatrzeć jak to u nich działa. Nie zaszkodzi na pewno. Mamy naprawdę piękne obiekty, z trybun w Sopocie widać morze, podobno żaden inny tor wyścigowy na świecie nie ma takiej lokalizacji. Są też ludzie, pracownicy, dżokeje, trenerzy, dla których konie sa całym życiem.

   We Wrocławiu mamy sporo szczęścia. Oprócz wyścigów organizowane są inne zawody jeździeckie, w tym nawet międzynarodowe oraz Mistrzostwa Polski, tak jak wrześniowe ujeżdżenie czy październikowe w stylu west. Na terenie toru jest drewniana rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu, w sezonie urzęduje tam gromadka rycerzy, urządzają pokazy. Powstaje też miasteczko westernowe. Od 2004 roku na torze ścigają się na wzór francuski kłusaki. Czyli pomysły są. W tą niedzielę odbędzie się Hubertus czyli gonitwa za lisem, symboliczne zakończenie sezonu jeździeckiego. Lis na szczęście jest też symboliczny.
   kwiecień 2005 

   Osobiście nie przepadam za tą kwestią. Koni żal. Często mają kontuzje. Ale podziwiam tory i ich architekturę, czuję tam historię. A to lubię. Kiedyś uwielbiałam ten temat fotograficznie, stąd taki fotoreportaż. Nie byłam na wyścigach od dwóch lat.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   skrzatka_wariatka
   Czas publikacji:
   piątek, 09 listopada 2007 18:54
 • czwartek, 08 listopada 2007
 • środa, 07 listopada 2007
 • środa, 24 października 2007
 • wtorek, 23 października 2007
 • poniedziałek, 22 października 2007
  • BMW

   Przypadkowy fotoreportaż ze zlotu starych BMW na wrocławskim Rynku, w zeszłym roku. Trafiłam na niego kiedy maszerowałam przez środek miasta. Po prostu zaniemówiłam z radości. Przecież uwielbiam beemki :)


   czerwiec 2006

   Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że te antyki przyjechały na ten zlot na własnych kołach. Podróż kabrioletem z lat 30-tych przez Europę, w czerwcu... Zapewne niesamowita przygoda.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „BMW”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   skrzatka_wariatka
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 października 2007 18:20
  • Wrocław Główny

   Fotografie zrobiłam z III piętra hotelu Piast. To miejsce to relikt przeszłości.

   styczeń 2007

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wrocław Główny”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   skrzatka_wariatka
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 października 2007 18:00
  • Witam

   Blog fotograficzny - Mój Wrocław - to moje spojrzenie na miasto, w którym się urodziłam i w którym żyję. Jestem miłośniczką analogowej fotografii, zwłaszcza czarno-białej i takie zdjęcia tu znajdziecie. Z powodów finansowych zapewne znajdą się tu także fotografie cyfrowe.

   Jestem przede wszystkim fotografem, nie mam zbyt dużej wiedzy o przeszłości Wrocławia i uwiecznianych przeze mnie miejscach. Wybieram je intuicyjnie. Tam gdzie czuję historię, jakąś nie do opisania aurę, tam się zatrzymuję. Chciałabym, żeby spacer przez Mój Wrocław pozwolił i Wam cofnąć się w czasie.

   Zapraszam do oglądania moich fotografii. Na początek trochę zdjęć z szuflady. Traktuję ten blog trochę jako powrót do robienia zdjęć, pewnego rodzaju motywację. Zobaczymy czy się uda. Mam nadzieję z czasem umieszczać nowe zdjęcia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Witam”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   skrzatka_wariatka
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 października 2007 17:59